Parenting

Kreatywne zabawy z dzieckiem – jak się ubrudzić, by nie być brudnym?

W pewnym momencie dzieci tracą zainteresowanie klasycznymi zabawkami. Tak też się stało, gdy moja córka skończyła ok. 15 miesięcy. Zatem zabawy, które wam zaprezentuję, sprawdzą się zarówno przy takich maluchach jak i nieco starszych dzieciach. Dzisiaj jedna z nich. Większość potrzebnych nam akcesoriów każdy z nas ma w domu, zatem zaczynajmy!

Zabawa: Jak się ubrudzić by nie być brudnym?

Małe dzieci uwielbiają rozrabiać, brudzić siebie i otoczenie, a my zwykle im tego zabraniamy.  Ale jest coś, co sprawia wrażenie ogromnego bałaganu, ale jego sprzątanie nie zajmuje więcej niż 3 minuty.

Do zabawy będziemy potrzebować:

  • 1 niepotrzebna gazeta
  • duża miska lub kosz, karton, inny pojemnik

Wybieramy pomieszczenie bez wykładziny, możemy też zwinąć dywan lub odsunąć go na bok. W przygotowanie zabawy możemy włączyć dziecko. Co robimy? Drzemy każdą kartkę na małe części i wrzucamy do przygotowanej miski. Proste prawda? Innym razem kartki możemy podrzeć w długie paski lub zrobić z nich papierowe kulki. Gdy miska jest pełna zaczynamy zabawę i wręczamy ją dziecku. Przygotujcie aparat. Radość przy rozrzucaniu papierów bezcenna. Możemy robić papierowy deszcz, a dzieci będą starały się złapać strzępy gazet. Moja córka bawiła się za pierwszym razem dobre 30 minut. Po skończonej zabawie, zbieramy papierki do torebki foliowej i chowamy na kolejny raz. Zachęcamy też dziecko do sprzątania razem z nami.

Tagged , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *