Zdrowie i Uroda

Trądzik osób dorosłych – źródło problemu

Jeżeli zmagasz się z nieuleczalnym trądzikiem będąc już dawno po okresie dojrzewania, to pewne jest jedno, że gdzieś musi leżeć podłoże problemu. Ja taką osobą jestem, a właściwie byłam. Jako nastolatka praktycznie nie miałam wyprysków. Sytuacja zmieniła się, gdy przekroczyłam 20stkę. Twarz i plecy zsypane były dużymi, bolącymi, ropnymi guzami. W ciągu dziesięciu lat walki z trądzikiem przetestowałam chyba wszystkie możliwe leki poza izotretynoiną, która w moim uznaniu jest zbyt obciążająca dla organizmu. Dostępne leki jedynie odrobinę łagodziły stan mojej skóry. Dlatego rozpoczęłam poszukiwania. O to co znalazłam. Gwarantuje, że jeżeli przeprowadzicie diagnostykę poniższych punktów to wyleczycie swoją cerę. Do dzieła!

Zaburzenia hormonalne

Jest to najbardziej oczywisty punkt startu i chyba każdy rozpoczyna od niego poszukiwania. Jednak spora większość spotyka się z prawidłowym obrazem hormonów w organizmie. Androgenizm, czyli zwiększone wydzielanie hormonów męskich sprzyja poza trądzikiem rozwojowi męskich cech typu: nadmierne owłosienie ciała typu męskiego, łysienie typu męskiego, niski ton głosu, itd. Więc jest stosunkowo łatwy do wykrycia. Ale czy to nie jest jedynie objaw, który chcemy wyregulować tabletkami antykoncepcyjnymi? otóż to, problem będzie powracał, jeżeli tylko odstawimy lek. Zatem szukajmy głębiej:

1. Pasożyty

Wg najnowszych badań 85% mieszkańców USA i Kanady ma pasożyty w organiżmie. Wiekszość nie zdaje sobie z tego sprawy. Podobnie sprawa ma się w Europie. Kiedy ostatnio robiłeś badania na wykrycie pasożytów lub odrobaczałeś się? No właśnie, ja nie pamiętam. Często objawy jakie dają pasożyty zupełnie pomijamy, myśląc, że to naturalne. Pasożyty żerując w twoim organiźmie wytwarzają ogromne ilośći toksyn, które muszą mieć ujście. Stąd prosta droga do trądziku. Objawy, jakie może dawać obecność pasożytów w organiźmie to: biegunki lub zatwardzenia, wzdęcia, alergie i wysypki skórne, inne choroby skórne, anemia, nerwowość, zaburzenia snu, zgrzytanie zębami podczas snu, chroniczne zmęczenie.

Jak sprawdzić?

Badanie z kału lub krwi, do zrobienia w każdym laboratorium cena ok 50zł. Pamiętajmy, aby kał pobrać w pełnię księżyca, ze względu na cykliczność wylęgania pasożytów. Daje to większe szanse na ich wykrycie. Jeżeli coś znalazłeś – wybij to dziadostwo! Lekarz pierwszego kontaktu, a najlepiej homeopata lub naturopata znajdzie naturalne preparaty, które nie wyrządzą krzywdy w twoim organizmie. Dlaczego ważne jest, aby nie stosować środków chemicznych/sztucznych, zobacz w kolejnym punkcie.

2. Mikroflora i stan jelit

Zbadaj co dzieje się w twoich jelitach! Zanieczyszczone środowisko, przetworzona żywność, stres, używki, antybiotyki, chemia, to wszystko zaburza naturalną florę jelitową. Dobroczynnych bakterii i grzybów jest mniej, w związku z tym namnażają się te chorobotwórcze. Taka sytuacja powoduje nietolerancje i alergie pokarmowe, zaburzenia wchłaniania, przesiąkliwość jelit, a w konsekwencji skóra, która pełni funkcję wydalniczą musi poradzić sobie z wydaleniem tego, z czym nie poradziły sobie jelita! Jest to najważniejsze badanie jakie musisz wykonać!

Jak sprawdzić?

Tu jest już nieco większy wydatek. W zależności od zakresu badań ceny wahają się od 500-2000zł. W granicach 2000zł można wykonać pełny obraz jelit wraz z parazytologią (sprawdzić obecność pasożytów) i otrzymać proponowaną terapię, badania takie wykonuje np laboratorium Alab bądź Genom (próbki wysyłane są pocztą do laboratorium). Terapia polega na odpowiedniej probiotykoterapii, wyniszczeniu złych bakterii i grzybów i odciążeniu jelit (eliminacją produktów, których nasz organizm nie toleruje – o tym niżej)

3. Alergie pokarmowe i odpowiednia dieta

Zdrowa dieta, bez przetworzonej żywności jest oczywista, dlatego na jej temat nie będę się rozpisywać, natomiast poruszę temat alergii pokarmowych Igg zależnych (mylonych z nietolerancjami pokarmowymi). Słowem wstępu mamy: alergie pokarmowe Ige zależne (te, które większość ludzi zauważy, ponieważ reakcja na produkt jest natychmiastowa, czyli występuje do 24h), alergie Igg zależne (tzw. alergia opóźniona, reakcja organizmu występuje w ciągu 72h, zatem produkt który uczulił jest nie do wykrycia, ba sama alergia jest niezauważana ze względu na tak późną reakcję) oraz nietolerancje pokarmowe (histaminy, laktozy, fruktozy, które objawiają się głównie biegunkami, bólami brzucha, wzdęciami). To, że nie jesteśmy typowymi alergikami (Ige zależnymi), nie znaczy, że nie mamy alergii Igg zależnych, które objawiają się wysypkami, trądzikiem! i innymi chorobami skórnymi.

Jak zbadać?

Najbardziej popularne są testy FoodDetective lub Immunopro. Pobierana zostaje od nas krew w dowolnym laboratorium i wysyłana jest do odpowiedniego laboratorium. W zależności od ilości badanych produktów waha się cena, która dochodzi do 1800zł. W internecie znajdziesz wykaz produktów, względem których zostanie przebadana nasza krew, zatem zachęcam do sprawdzenia i wybrania odpowiedniego zestawu.

Tagged , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *